Podsumowanie nowości w systemie - czerwiec 2018

author Maria Seta , 2018-07-03

Witamy Was wakacyjnie i przedstawiamy efekty naszej czerwcowej pracy. Słowem, które wygrało klasyfikację na najczęściej pojawiające się słowo w zespole rozwoju produktu w tym miesiącu było bez wątpienia “JPK” - zobaczcie co przygotowaliśmy dla Was w związku z obowiązującymi od pierwszego lipca przepisami. W podsumowaniu wspominamy również kilka mniejszych funkcji, które ułatwią Wam codzienną pracę z Fakturownią. Zapraszamy do lektury.

 1. Na formularzu wystawiania dokumentu dodane zostały przyciski opcji separatora tekstowego oraz podziału strony, które ułatwią zarządzanie opisem oraz wyglądem tabeli z pozycjami faktury.

 2. Raporty przedstawiające dane o zakupie i sprzedaży produktów, zostały wzbogacone o wyświetlanie cen netto.

 3. POS to Punkt Obsługi Sprzedaży, funkcja pozwalająca na szybkie wystawianie i drukowanie paragonów przy pomocy czytnika kodów kreskowych. W czerwcu opcja została wzbogacona o trzy nowości:​
  - podczas zaczytywania produktu, w panelu sprzedawcy wyświetlane są zdjęcia produktów;
  - umożliwiamy dodanie osobnego rabatu dla każdej pozycji na paragonie;​
  - oprócz paragonów, za pomocą POS można również wystawić fakturę, wystarczy zmienić typ wystawianego dokumentu.

 4. Numer konta bankowego działu, z którego wystawiany jest dokument, został dodany do szablonu instrukcji dotyczącej przelewu, którą klient może zobaczyć po kliknięciu w przycisk Zapłać online. Tych z Was, którzy jeszcze nie korzystają z Autopłatności zachecamy do zapoznania się z korzyściami, które może przynieść możliwość otrzymywania szybkiej zapłaty za fakturę.

 5. W opcjach wydruku dokumentów przyjęcia magazynowego dodana została możliwość wydruku dokumentu w walucie konta a także w walucie dokumentu.
   

 6. W przypadku anulowania faktur, do których wystawione zostały dokumenty magazynowe, Użytkownik będzie mógł szybko usunąć dokumenty magazynowe poprzez kliknięcie odpowiedniej opcji, bez konieczności przechodzenia do magazynu.

 7. Przy tworzeniu dokumentów cyklicznych oraz podobnych często wykorzystywane są zmienne, pozwalające zaczytywać na pozycjach dokumentu dane odnoszące się do zmieniającej się daty - na przykład kolejne miesiące. Nowo dodane zmienne, z których już możecie korzystać to month+n_year, month-n_year.

 8. Do list jednolitych plików kontrolnych, obok JPK_VAT oraz JPK_FA dołączają pliki JPK_EWP oraz JPK_PKPIR. 

 9. Na koniec nasza ulubiona nowość: udostępniliśmy wysyłkę pliku JPK_VAT bezpośrednio z systemu Fakturownia. Plik wysyłany z Fakturowni należy podpisać za pomocą Profilu Zaufanego. Moduł będziemy systematycznie rozszerzać o opcje wysyłki kolejnych plików JPK.

Dziękujemy za Wasze zaufanie i sugestie dotyczące rozwoju Fakturowni. Przypominamy, że możecie się z nami kontaktować mailowo, telefonicznie, poprzez Forum Sugestii oraz portale społecznościowe. Tym  z Was, którzy w lipcu wyjeżdżają na wakacyjny urlop, życzymy udanego wypoczynku i naładowania akumulatorów. Pozdrawiamy!