Podsumowanie nowości w systemie - listopad 2018

author Maria Seta , 2018-12-04

Dzień dobry :) To już ostatni wykaz nowości w tym roku, z kolejnym powrócimy do Was już w styczniu, aby podsumować grudzień oraz to, co zmieniło się w systemie w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ale nie wybiegajmy jeszcze w przyszłość :) Sprawdźmy co nowego przyniósł nam listopad. A tu kilka mniejszych i jedna całkiem większa nowość. Od niej właśnie zaczniemy:

1. Zgodnie z Ustawą o VAT, w niektórych transakcjach, polegających na montażu produktu, można zastosować preferencyjną stawkę podatku. Takie transakcje występują na przykład w branży budowlanej. Dostosowaliśmy formatkę faktury w taki sposób, aby na jednej pozycji sprzedawca mógł wykazać usługę oraz produkt wraz z zastosowaniem preferencyjnej stawki podatku.

Przeczytaj więcej o tej opcji >

2. Płatności mogą od niedawna zostać wyszukane także po opisie.

3. Prosiliście nas o możliwość sprawdzenia tego, którzy klienci terminowo wywiązują się z płatności. W tym celu do filtra na liście faktur, który umożliwia wyfiltrowanie dokumentów opłaconych i nieopłaconych dodana została opcja wyfiltrowania faktur opłaconych w terminie.

4. Chcąc wyszukać fakturę po wartości transakcji, można było wyszukać dokument jedynie po kwocie brutto. Obecnie wyszukiwanie możliwe również po wartości netto.

 

5. Ułatwianie wyszukiwania nieźle nas pochłonęło, dlatego jeszcze jedna nowość, która - mamy nadzieję - uprości Waszą pracę: dokładne wyszukiwanie faktur możliwe jest również po ulicy, kodzie pocztowym oraz mieście nabywcy.

Na koniec dwie nowości dotyczące obsługi Fakturowni przez API:

6. W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o możliwości wyświetlenia na liście faktur marży dla poszczególnych dokumentów. Marża z faktury może być teraz zwracana również przez API.

7. Opcja panelu klienta umożliwia Waszym klientom śledzenie dokumentów, które zostały dla nich wystawione. Adres url do panelu klienta zwracany jest teraz również przez API przy pobieraniu klienta lub listy klientów.

Dziękujemy za Wasze sugestie, dzięki którym wciąż rozwijamy nasz system. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nas na Twitterze i Facebooku. Przy okazji życzymy wszystkiego co najlejsze wszystkim Barbarom i Mikołajom :)