Podsumowanie nowości w systemie - październik 2018

author Maria Seta , 2018-11-06

Dzień dobry, przedstawiamy kolejne podsumowanie zmian i nowości, które pojawiły się w Fakturowni w ostatnim miesiącu. W październiku większość nowości oparło się o sugestie naszych użytkowników. Mamy nadzieję, że wprowadzone funkcje znacząco wpłyną na ułatwienie Waszej pracy.

 1. Posiadasz kontrahentów w Barcelonie? ;) Język kataloński dołącza do języków faktur już na stałe, od kilku miesięcy można było korzystać z wersji beta tego tłumaczenia.

 2. Jeżeli dodajesz wiele pozycji na jednym dokumencie, będziesz mógł/mogła łatwiej poruszać się wśród nich na formularzu dokumentu. Jeśli liczba pozycji przekroczy 100, w celu zapobieżenia uciążliwego przesuwania (scrollowania) strony, system ułoży pozycje na kolejnych stronach, pomiędzy którymi można się przełączać.

 3. vCard jest standardowym formatem plików, służącym do zapisu i przekazywania danych osobowych. Dodaliśmy możliwość eksportu danych klientów w tym właśnie formacie, zarówno dla jednego klienta, z poziomu karty klienta, jak i dla wielu klientów.

 4. Jeżeli chcesz wiedzieć ile zarabiasz na konkretnym dokumencie, na liście dokumentów możesz aktywować kolumnę Marża. Więcej informacji na temat sposobów wyliczania marży w przypadku aktywnego i nieaktywnego magazynu odnajdziesz w bazie wiedzy.

     Na koniec kilka programistycznych ułatwień dla osób tworzących własne szablony faktur, korzystających z naszego API i integracji z innymi systemami:
   

   

 5. Umożliwiliśmy wyszukiwanie klientów po numerze identyfikacyjnym (na przykład NIP) - parametr “tax_no”.

 6. Wyszukiwanie dokumentów możliwe jest teraz po nadanym numerze - parametr “number”.

 7. Dodaliśmy możliwość osadzania widoku panelu klienta oraz widoku faktury dla klienta w znaczniku iframe.

 8. Atrybut rowspan umożliwia wertykalne łączenie komórek tabeli kolejnymi wierszami. Tego atrybutu można już użyć przy tworzeniu własnych szablonów faktur.

Dziękujemy za Wasze sugestie, dzięki którym wciąż rozwijamy nasz system. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nas na Twitterze i Facebooku.