Podsumowanie nowości w systemie - wrzesień 2018

author Maria Seta , 2018-10-03

Dzień dobry, dziś mamy dla Was nieco krótsze niż zwykle podsumowanie miesiąca, co wcale nie oznacza, że próżnowaliśmy :) W tym miesiącu mamy dla Was między innymi plik JPK_MAG oraz możliwość generowania przekazu pocztowego do dokumentów wymagających opłaty. Rozpoczęliśmy też prace nad nowościami, które udostępnimy Wam w październiku. Jesteście ciekawi nowości? Zapraszamy do bieżącej lektury naszego bloga.

  1. W module księgowości dodany został nowy rodzaj wydatku, od którego przedsiębiorca nie odliczy podatku VAT. Są to na przykład faktury za hotele i gastronomię.

  2. W zeszłym miesiącu wprowadzona została aktualizacja dotycząca wyświetlania połączeń pomiędzy dokumentami przyjęcia i wydania na zasadach FIFO. Dzięki tym aktualizacjom udostępniona została możliwość generowania pliku JPK_MAG.
    Uwaga: plik JPK_MAG może być generowany w Fakturowni dla danych dotyczących okresu nie wcześniejszego niż wrzesień 2018.

     
  3. Jeżeli śledzisz stany swoich produktów, będziesz mógł sprawdzać ich ilości dzięki nowemu filtrowi na liście produktów. Filtr pomoże Ci zorientować się, czy dany produkt powinien zostać uzupełniony.

  4. Do dokumentów wymagających opłaty można teraz wygenerować druk przekazu pocztowego. W tym celu należy włączyć opcję “Generuj druk przekazu pocztowego dla wystawionych dokumentów” w ustawieniach wydruków.

  5. Osoby posiadające własny szablon e-mail, mogą korzystać z nowej zmiennej handlebars - {{payment_link}}, która umożliwia wstawienie linku do płatności za fakturę do treści wiadomości.

Dziękujemy za Wasze sugestie, są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju systemu. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz śledzenia nowości na bieżąco na Twitterze i Facebooku.